Mutlu Cengiz

OBJE8741Almanya/Hamburg doğumlu olup 5 yaşında itibaren yüzme sporu ve jimnastik eğitimi almaya başlamıştır.

Hamburg yüksek okul ADTV (Tanzschule) eğitimiyle kendisini koreograf ve dans eğitmeni olarak geliştirmiştir.

İstanbul’da üniversite yıllarında kendisi gibi dansçı olan Osman Cengiz le evlenip yuva kurmuş ve 1 erkek evlatları olmuştur.1999 yılında Arjantin Tango öğrenmeye başlamış ve 2002 yılında eşine partner olmuştur. Halen oryantal dansı, modern dans , Arjantin Tango ve Tango  da kendi çalışması olan( TANTE) “Tango Takipçi Eğitimi” yanı sıra Tango  kadın tekniği eğitmenliği yapmaktadır.

Mutlu Cengiz’den Tango Nedir?

TANGO..Başlıbaşına bir yaşam..kendi içinde bir Dünya..
Erkek dans ettiren kadın ise dans edendir..Erkeğin enerjisiyle kadın hareketlenir ve dansı yorumlar..Müziğin ritmiyle duygular hareket bulur..Sevdalar besler içinde..Ayrılığın hüznü ve kavuşmanın sevinci paylaşılır..Hiç konuşmadan anlatır..İki bedenin tek vücut oluşunu..Bazen bir haykırış bazen bir suskunluk..Her dans ayrı bir hikayedir..Her dans edenin kendi hikayesidir..Özgürlüğün mücadelesi sessizliğin sesidir Tango!!!..

Müzik fısılda kulağına..O sensin..O senin sesin işte..Soruların cevabı vücut bulur..Sadece bedenler konuşur..Müzik eşliğinde adımlar ve bakışlar buluşur..O denge ve ahenktir seni coşturan ya da susturan.. Bedenin dillenir ayakların yerden kesilircesine her adım bir harf ve ardından cümlen olur..Asıl anlatmak istedikerin o dansında gizlenir..Kadın tüm dişiliğini erkek tüm maçoluğunu bu Dünyasında sergiler..Daha iyi bir anlatım biçimi olamazdı..Erkek ve kadının birleşimini..Özgürlüğün savaşını ve sevdalanmaları..Tango tüm duyguların Dünyasıdır..Hoşgeldiniz..!!

TANGOTURCO

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s